Przyjaciel książek – zachęcamy do czytania + materiały na następną zbiórkę

Kochane zuchy!

W tym poście możecie zobaczyć dwa załączniki: kolejny rozdział naszego słuchowiska (hura!), a także poniższą grafikę przedstawiającą różne rodzaje i gatunki literackie. Jako że w naszym obecnym cyklu zajmujemy się książkami i literaturą, warto by dowiedzieć się o niej czegoś ciekawego (i ważnego)!

 

Pięknie dziękuję wszystkim, którzy nadesłali filmiki o swoich domowych biblioteczkach – bardzo mi się one podobały, zresztą tak jak odpisałam Wam (lub Waszym rodzicom) na maile :) Wspaniałą robotę wykonaliście, a więc teraz czas na zadanie drugie! Waszym kolejnym zadaniem jest przygotowanie grafiki promującej czytanie książek – zarówno w kwarantannie jak i na co dzień. Może to być broszurka, plakat, rysunek, grafika w Paint czy w innym programie komputerowym. Wykażcie się pomysłowością ;) Na wykonanie tego zadania macie czas do imienin miesiąca, czyli 6. czerwca. Efekty swojej pracy wysyłamy na mail:

natalia.plachtij@zhp.net.pl

 

Przypominamy, że trwa ankieta na podział do grup na zbiórki, prosimy koniecznie zapoznać się z TYM postem! To bardzo ważne, abyśmy mogli efektywnie prowadzić zbiórki online :)

 

I ostatnia, niemniej jednak ważna, informacja. Na kolejną zbiórkę, niezależnie od tego w której grupie się znajdziecie, bardzo pięknie proszę, aby każdy miał przygotowane: nożyczki, klej (może być zwykły szkolny w sztyfcie), kredki, kartki kolorowe i białe (zwykłe rysunkowe mogą być, ale techniczne też się mogą przydać dla chętnych), dziurkacz (kto nie posiada w domu, proszę się nie martwić – nożyczkami też damy radę) oraz kłebek wełny, sznurek, mulinę czy inne sznureczki (tu pełna dowolność, nie chcę nikogo po sklepach specjalnie ganiać ;), bardzo niewielka ilość będzie potrzebna tych sznureczków).

 

Miłego słuchania kolejnego rozdziału

I powodzenia z kolejnym zadaniem!

Czuj!

dh. Natalia Płachtij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *