Przyjaciel książek – ekranizacja

Kochani!

Przed Wami kolejny fragment „Baśnioboru”, tym razem jednak czytany przez naszego zucha – Jerzyka. Zapraszamy do słuchania IV rozdziału :)

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nadsyłają zadania na sprawność „Przyjaciel książek” i równocześnie przypominam, że jeśli teraz jeszcze kogoś jednak naszła ochota na wykonanie zadań, nadal można cofnąć się do pierwszego z nich i wysłać wszystko na mojego maila :)

A przed nami kolejne zadanie na sprawność! Tym razem jest ono podwójne – pierwszym krokiem jest obejrzenie filmu lub bajki, które są ekranizacją przeczytanej przez Was książki. Dla niewtajemniczonych – ekranizacja to po prostu film powstały na podstawie książki :)

Po obejrzeniu filmu przyjdzie czas na część drugą zadania, czyli przedstawienie w kilku zdaniach:

  • podobieństw filmu i książki;
  • różnic między filmem, a książką;
  • co Wam się podobało w filmie, a co nie;
  • czego zabrakło w filmie, a było w książce;
  • co, jeśli cokolwiek, było lepsze w książce niż w filmie i dlaczego.

To zadanie możecie wykonać w formie pisemnej (krótki tekścik, naprawdę kilka zdań), prezentacji multimedialnej, czy filmiku – co jest dla Was wygodniejsze :) Termin wykonania tego wyzwania mija w sobotę 27. czerwca o godzinie 23:59.

Standardowo zadania nadsyłamy na mojego maila:

natalia.plachtij@zhp.net.pl

A na koniec wstawiam dla Was do odsłuchania jeszcze jedno słuchowisko, stworzone jako poprzednie zadanie przez jedną z naszych zuchenek, Lenę – zachęcamy do posłuchania, idealny lek na zły humor i źródło niesamowitych ciekawostek!

 

Miłego słuchania!

Czuj!

dh. Natalia Płachtij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *