Działalność tylko i wyłącznie zdalna, zbiórki stacjonarne odwołane!

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że Poznań trafił do czerwonej strefy jesteśmy zmuszeni na razie przenieść się na działalność tylko i wyłącznie zdalną. Są to odgórne wytyczne ZHP podjęte w trosce o bezpieczeństwo wszystkich zuchów i harcerzy, na które my, jako kadra 89 JGZ, nie mamy wpływu.

Oczywiście nie oznacza to, że zawieszamy całkowicie działalność, co to to nie! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszych zbiórkach online – będą się odbywały według następującego schematu:

Raz na dwa tygodnie zbiórka „na żywo”, przed kamerkami (kto nie ma takiej możliwości, można brać udział również tylko z samym dźwiękiem) w podziale na mniejsze grupy (ok. 10 osobowe – z doświadczenia wiemy, że w większych grupach bardzo ciężko pracuje się zdalnie)

W pozostałe tygodnie będziemy publikować dla zuchów najróżniejsze materiały i zadania związane ze sprawnościami, które będziemy realizować.

W tym tygodniu (19-24.10) pojawią się ankiety z terminem zbiórek online do wyboru (planujemy 3 terminy, zachęcamy, żeby wybierając jeden się go trzymać, ale w razie potrzeby można również w którymś tygodniu przyjść na zbiórkę z inną grupą, program będzie dla wszystkich grup taki sam). Można spodziewać się także pierwszej zajawki, dotyczącej tego w jaki bajkowy świat wkraczamy i jaką sprawność chcemy zdobyć w tym roku harcerskim jako pierwszą.

Zdaję sobie sprawę, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, ale mam nadzieję, że uda nam się przygotować dla Państwa dzieci atrakcyjne zajęcia w formie zdalnej. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi, proszę śmiało pisać i dzwonić, gdyby mieli Państwo jakieś sugestie. Proszę się nie martwić, nie będziemy wymagać, że trzeba robić wszystkie zadania bez wyjątku, żeby brać udział w zbiórce. Zależy nam na pozytywności i dobrowolności. Mamy nadzieję, że wśród zadań każdy znajdzie coś dla siebie, a w zbiórce można wziąć udział zawsze i wszędzie. Czasem będą potrzebne do tego jakieś materiały (np. plastyczne, żeby wspólnie wykonać jakąś drobną majsterkę, ale zawsze będziemy w takich przypadkach dawać znać wcześniej). Zuchy które wykonają większość zadań z danego cyklu sprawnościowego otrzymają tą sprawność, jak tylko wrócimy do normalnego działania.

Jeśli zuchy miałyby ochotę zadzwonić i porozmawiać, zadać jakieś pytanie dotyczące zadania, pochwalić się jego wykonaniem albo opowiedzieć o czymś zuchowym i ciekawym co ich ostatnio spotkałam, to śmiało, jestem dostępna pod telefonem (514 392 667).

Wszystkie informacje o zbiórkach online i wszelkie materiały będą pojawiać się na naszej stronie – zachęcamy, żeby zaglądać tu regularnie ;)

Pozdrawiam serdecznie,

Czuj!
dh. Agnieszka Gapińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *