Akademia Pana Kleksa – lekcja geografii

Drogie dzieci!

Brak spotkań online w tym tygodniu nie oznacza przerwy od nauki w Akademii!

W najbliższych dniach czeka na nas lekcja geografii. Niestety nie możemy przeprowadzić zajęć w sposób tradycyjny, co bardzo mnie smuci, więc chciałbym zaproponować wam inną formę.

Oto zadania, które macie wykonać:

Narysujcie mapę parku/lasu, który najczęściej odwiedzacie. (jeśli nie możecie się tam przejść, możecie rysować z pamięci ;) )

Mapki wyślijcie na adres mailowy mojego asystenta, druha Szymona (szymon.hildebrandt@zhp.net.pl). 

Odpowiedzcie na pytania dotyczące tego obiektu (tych odpowiedzi nie musicie nigdzie wysyłać, opowiecie o tym waszej kadrze na zbiórkach online w przyszłym tygodniu):

  • Jakie zwierzęta/rośliny można tam spotkać?
  • Co jest tam ciekawego? Dlaczego lubisz to miejsce?
  • Ile mniej/więcej trwa wasz spacer w tamtym miejscu?
  • Jak zareklamowałbyś ten obiekt koledze/koleżance z innego miasta?

Pamiętajcie, że w przyszłym tygodniu (9-13.11.2020) znów spotkacie się na zbiórkach online, w poniedziałek, wtorek i czwartek, zawsze 17-18.

Pozdrawiam serdecznie,

Pan Kleks