Akademia Pana Kleksa – lekcja geografii
Drogie dzieci!
Brak spotkań online w tym tygodniu nie oznacza przerwy od nauki w Akademii!
W najbliższych dniach czeka na nas lekcja geografii. Niestety nie możemy przeprowadzić zajęć w sposób tradycyjny, co bardzo mnie smuci, więc chciałbym zaproponować wam inną formę.
Oto zadania, które macie wykonać:
Narysujcie mapę parku/lasu, który najczęściej odwiedzacie. (jeśli nie możecie się tam przejść, możecie rysować z pamięci ;) )
Mapki wyślijcie na adres mailowy mojego asystenta, druha Szymona (szymon.hildebrandt@zhp.net.pl).
Odpowiedzcie na pytania dotyczące tego obiektu (tych odpowiedzi nie musicie nigdzie wysyłać, opowiecie o tym waszej kadrze na zbiórkach online w przyszłym tygodniu):
- Jakie zwierzęta/rośliny można tam spotkać?
- Co jest tam ciekawego? Dlaczego lubisz to miejsce?
- Ile mniej/więcej trwa wasz spacer w tamtym miejscu?
- Jak zareklamowałbyś ten obiekt koledze/koleżance z innego miasta?
Pamiętajcie, że w przyszłym tygodniu (9-13.11.2020) znów spotkacie się na zbiórkach online, w poniedziałek, wtorek i czwartek, zawsze 17-18.
Pozdrawiam serdecznie,
Pan Kleks
