Dzień 13, 21.07.2016

Dziś od rana też świeciło słoneczko, a dobre humory dopisywały. W dodatku zaraz po porządkach nadszedł moment długo wyczekiwany przez chłopaków. Nareszcie mogli zorganizować rozgrywki piłki nożnej, aby zdać na sprawność Piłkarza.

Udaliśmy się więc na wspólny z Jaskiniowcami mecz. Emocji oczywiście było sporrro! Później chętni dalej grali w „nogę”, a Ci, co woleli inną dyscyplinę – mieli szansę rozegrać mecz w siatkówkę. Nieliczni turyści, którzy nie zapałali miłością do sportu – pląsały i śpiewały obok boiska. Po uciechach dla ciała przyszedł czas na ćwiczenie umysłu. Turyści podzieleni na dwie grupy brali udział w dwóch teleturniejach  (bądź co bądź o polskich korzeniach…) – „Familiadzie” i „Jeden z 10” – oba oczywiście sprawdzały ich wiedzę o Anglii. Musiało oczywiście pojawić się pytanie: „Czy pytania będą łatwe?” i również musiała paść standardowa odpowiedź „Otóż: NIE”, tym bardziej, że jak to w Familiadzie bywa, trzeba domyślić się co pomyśleli ankietowani… A oni nie zawsze mają rację! Nie zabrakło też żenującego żartu prowadzącego i dużo śmiechu tak po prostu. A pytania, ostatecznie, nie były takie trudne ;)

W czasie obiadu czekało nas pożegnanie Franka (dh Kuba wzywany ważnymi sprawami do Poznania musiał nas opuścić), nie obyło się bez podziękowań, uścisków i ciepłych słów. Takiego guide’a jak Frank to ze świecą szukać! Nie oznacza to, że zostaliśmy bez wsparcia! NA miejsce Franka przyjechał guide Michael, popularnie zwany Ivan [Ajwan?] – trzymamy kciuki, że podoła naszym turystom!

Całą godzinę po ciszy poobiedniej spędziliśmy nad brzegiem Tamizy i oczywiście w niej(!) korzystając z niezmiennie ładnej pogody. No bo grzechem byłoby nie skorzystać! Świeciło słonko, a woda nie była TAK zimna. Nieźle się tam zasiedzieliśmy, bo przed kolacją zdążyliśmy już tylko na „teatime”.

Po kolacji ruszyliśmy pod prysznice! Czyści turyści w piżamkach spotkali się wraz z Jaskiniowcami w „clubhouse’ie” i wspólnie obejrzeliśmy bajkę – „Zwierzogród”. Co to był za niesamowity seans! Po filmie wszyscy szybciutko zasnęli :)

zdjęcia