Dzień 10, 10.07.2015

Rano poczuliśmy prawdziwą skandynawską pogodę (było chyba z – 300)… I właśnie z tego względu i niesamowitego ciepełka panującego w śpiworkach, łaskawi Wikingowie podarowali Uppsalczykom 20 minut dodatkowego snu :) Jakoś nikt nie protestował :)

Grubo ubrani ruszyliśmy na śniadanie, aby rozgrzać się ciepłą herbatą i nabrać sił. Posiłek (jak i wszystkie kolejne) męczyliśmy długo, porządki też. I jakoś tak, przez tę pogodę ciężko było zebrać się w sobie. Chociaż co jakiś czas wychodziło słonko, to tylko żeby zapowiedzieć nam deszcz. Przed południem, w oczekiwaniu na nagłą zmianę pogody, usiedliśmy w Althingu, aby zagrać w wisielca w tematyce Wikingów oraz pobawić się w smocze jajo i smoczy telefon. Zdążyliśmy też wykonać Manele, tradycyjne bransolety, które symbolizowały wierność i oddanie jarlowi. Na szczęście nie było to zbyt wymagające zadanie.

Po południu znów odbył się trening siatkówki (przez co dzieci były nieosiągalne telefonicznie, ale cóż – siła wyższa…). Niektórzy znaleźli też czas na zainteresowanie się sprawnościami i gwiazdkami. Następnie przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności naszych smoków, ich sprawności, zwrotności i innych wyróżniających się cech. Określiliśmy też rasy, preferencje i ulubione dania naszych smoków. W Uppsali panuje pełna różnorodność gatunkowa, a wśród występujących osobników znalazł się nawet smok latający tyłem! W ten sposób stworzyliśmy strony do Wielkiej Księgi Smoków – czekają tylko na oprawę. Ale obawiam się, że do jutra introligator się nie wyrobi… Zwłaszcza, że po godzinach (kiedy akurat nie ma etatu w branży krawieckiej lub w medycynie) jest golibrodą, a ma pilne zamówienie na jedną rudą brodę, na jutro.

Następnie nadszedł czas na porządną kąpiel pod prysznicami, a potem kolację. Później pozostał nam już tylko Thing. Jednak oprócz ocenienia porządków i wieści z dalekiego świata przyniesionych przez kruki- Hugina i Mugina – nie był on typowy. Nie na wszystko wystarczyło czasu. Po prostu musieliśmy wyćwiczyć niespodziankę na jutro. Dlatego zapraszamy punktualnie na 10!

ZDJĘCIA

Czuj!

pwd. M. Jaszczak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *