Dzień 14, 19.07.2013, piątek

Kiedy dziś rano otworzyliśmy oczy słoneczko pięknie świeciło. Jednak zanim jeszcze  doszliśmy na śniadanie, na niebie pojawiły się chmury zabierając nam większą część ciepła. I tak już niestety było cały dzień…

Przed południem podsumowaliśmy zachowanie zuchów w ciągu całego obozu (znaczenie hieroglifów nie było do końca jasne dla druhen, jednak szybko załapały o co w nich chodziło), okazało się, że generalnie zuchy sprawowały się całkiem dobrze, choć z pewnymi wyjątkami. Najgrzeczniejsze okazały się Marii i Wiki, tuż za nimi były Miodek z Martą, 3 miejsce natomiast Paulina i Monika.

Następnym punktem programu był pokaz fryzur przygotowany przez Zoo. Modelki prezentujące piękne fryzury okazały się być fantastyczne w tej roli. Czas na zabawy był jednak ograniczony, ponieważ należało zburzyć piramidę i częściowo zapakować się do plecaków. Zadanie to zawsze sprawia wiele problemów, dlatego daliśmy sobie na to duuuużo czasu. Kończenie tej misji i ewentualne poprawki miały miejsce po ciszy poobiedniej.

Na tej ciszy Monia i Zoo przygotowały dla wszystkich grę Kraje – Miasta, aby móc zdobyć kolejną sprawność. To był też czas na ostanie już na tym obozie zdawanie na gwiazdki i sprawności. Dzień ten okazał się być owocny – 1 gwiazdkę zamknęła Zosia W. Marta, Miodek i Julka D., a do grona 3 gwiazdek dołączyła Koci.

Po kolacji wszyscy ubraliśmy się w mundury, aby najpierw mogła odbyć się kolejna sesja zdjęciowa, a następnie ognisko zamykające tegoroczny obóz. Na tym ognisku oprócz wręczenia gwiazdek zuchom, którym udało się je zdobyć czekały nas trzy niespodzianki. Po pierwsze wszystkie zuchy otrzymały sprawność Egipcjanina, po drugie w „Mieszkańcach Lwiej Ziemi” przybocznymi zostały mianowane dh. Natalia i Klaudia. Trzecią i ostatnią niespodzianką, która była radosna, ale trochę smutna. Zuchy, które od września idą do 4 klasy zostały przekazane do 233 PDH Contrast. Przekazaniu dodatkowego klimatu nadało niebo, z którego zaczęło płakać razem z druhnami żegnającymi zuchy.

 

 

P. S. Planowany czas wyjazdu z Pólka to 11:15. W Poznaniu na dzikim parkingu przy Orlenie będziemy około godziny 14.

Do zobaczenia!

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *