Dzień 11, 16.07.2013, wtorek

Dzień zaczął się tak jak ostatnio wszystkie – Ra chyba nie dał się wczoraj przebłagać… Na rozgrzewkę zumba, potem poranna toaleta, porządki i śniadanie. A potem Egipcjanie dowiedzieli się, że w Domu Życia ogłoszono nabór na Kurs Mumifikacji. Jednak, żeby się na niego dostać należało zgłosić się z własnym manekinem do mumifikacji. I wtedy dopiero zaczęła się zabawa…

Na szczęście nasi mali Egipcjanie są już wprawieni w szyciu, więc bez większych problemów uszyli swoich „tancerzy” – było to jednak bardzo czasochłonne zajęcie. Kukły zostały ukończone dopiero po ciszy poobiedniej. Z gotowymi „ciałami” szóstki pod przewodnictwem ministrów zgłosiły się na kurs. Wszyscy się dostali!

Kursanci zostali zapoznani z historią mumifikacji i ich rodzajami (dla biednych, przeciętnych i bogatych…), następnie otrzymali bandaże i przystąpili do dzieła. Powstały piękne, chociaż dziwnie szczupłe mumie, miejmy nadzieję, że przetrwają tak dłuuuugo jak mumia Tutenchamona!

Wieczorem udaliśmy się w teren na nastrojowe Świecznisko. W tym wyjątkowym momencie znaczki zucha otrzymały Dorotka i Martynka. Gratulujemy Uli, która otrzymała 1 gwiazdkę oraz  Zosi K. i Marysi, które otrzymały dziś 3 gwiazdkę. Wszystkim dziewczynkom bardzo gratulujemy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *