Dzień 1, 14.07.2018, sobota

Pierwszoroczni szczęśliwie dotarli na Dworzec King’s Cross (to była bardzo szybka podróż autobusem!), tam niestety czekały nas opóznienia pociągu – okazało się, że doszło do jakiegoś incydentu z udziałem mugoli i pracownicy Ministerstwa Magii musieli zabezpieczyć trasę Expressu Londyn-Hogwart. Żeby nie tracić czasu na czekaniu, młodzi czarodzieje porozmawiali trochę o zasadach panujących przez najbliższe dwa tygodnie i umilali sobie czas zabawami i pląsami. Wreszcie nadjechał wyczekany pociąg i wraz z prof. Sybillą Trelawney i prof. Rolandą Hooch pierwszoroczni ruszyli w podróż! Na miejscu czekali już prof. Minerwa McGonagall i prof. Remus Lupin.

Ze względu na pociągowe opóźnienia Ceremonia Przydziału rozpoczęła się ucztą powitalną, a dopiero potem Tiara Przydziału rozdzieliła adeptów magii do czterech domów: Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclaw i Hufflepuffu. Dzięki temu wszyscy bez problemu znaleźli swoje dormitoria i można było zacząć się wprowadzać!  Odbył się instruktaż wieszania munduru na wieszaku i ścielenia łóżek oraz pierwsze próby zaprowadzenia porządku – bo w porządku łatwiej się odnaleźć :) Ale najtrudniejsze już za nami!

Wieczorem nadszedł czas na pląsy i śpiewanki integracyjne w pokoju wspólnym, a po myciu ząbków, już w pidżamkach zasiedliśmy do Baśni Barda Beedle’a – dziś o „Czarodzieju i skaczącym garnku” :)

A teraz wszyscy smacznie śpią :)

Jutro wyjątkowo jemy obiad wcześniej,  więc równie wyjątkowo czas na telefony będzie między 13:45 a 14:45.

A od poniedziałku już normalnie – 14:45 do 15:45.

Pozdrawiamy :)

 

zdjęcia