Dzień 9, 15.07.2014

Minął nam kolejny ciepły dzień :) Dzisiaj od rana mali Arabowie podeszli do jednego z najtrudniejszych zadań – przystąpili do kursu latania na dywanie, a następnie zdali prawo lotu. Zadanie nie było takie łatwe, najpierw każdy musiał wymyślić indywidualne zaklęcie, potrzebne do wprawienia dywanu w ruch. Następnie do zaklęcia trzeba było dodać arabskie słowo leć: „zubewa”. Później przystąpiliśmy do nauki kolejnych arabskich komend: iladia sar – w lewo, iladia min – w prawo, muwaszira – prosto. Arabowie w lot pojęli wszystkie komendy. I bez problemu zdali egzamin teoretyczny :)

Nadszedł czas na praktykę. Arabowie wzięli „dywany” i ruszyli… nad wodę! Ćwiczyliśmy w praktyce „latanie na dywanie”. Były wyścigi i był slalom, a przede wszystkim było duuuużo zabawy!Spędziliśmy dzisiaj bardzo dużo czasu w wodzie – zabawy nie było końca :)

Po południu zabraliśmy się do zupełnie innych zadań. Wymagały odrobinę cierpliwości – wyplataliśmy dywany! Każde z nas zrobiło swój własny MINI dywan. Wyszły fantastyczne, bajecznie kolorowe lub subtelne jednokolorowe. Każdy wyjątkowy.

Wieczorem czekała kolejna atrakcja. Pięknie umundurowani ruszyliśmy na Świecznisko. Najpierw było uroczyście, Znaczki Zucha otrzymały trzy osoby: Misia, Nastka i Kacper. Dodatkowo Pierwszą Gwiazdkę otrzymał Szymon. Wszystkim zuchom gratulujemy i życzymy dalszym sukcesom. A później były wesołe piosenki i pląsy, to co zuchy lubią najbardziej ;)

pwd. M. Jaszczak

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *