Dzień 3, 09.07.2014

Dzień rozpoczął się słonecznie i ciepło. Zapowiadał się kolejny upalny dzień. Przed południem mali mieszkańcy Medyny udali się w podróż do odległej Grecji, żeby wziąć udział w OLIMPIADZIE. Wszyscy z zapałem ruszyli do konkurencji zarówno zespołowych jak i indywidualnych. Spróbowali swoich sił w przeciąganiu liny, skokach na skakance, skokach w worku i rzucie do celu, a także w wielu innych. Dodatkowo wykazali się też umiejętnością kibicowania podczas „występów” reprezentacji pływackiej.

W nagrodę jeszcze przed obiadem zuchy poznały zawartość skrzyni (odzyskanej od Cyganów), były tam instrumenty, kosztowności i przedmioty, które pomogą „Aladynkom” wprowadzić dzieci w świat arabski.

Po ciszy poobiedniej przyszedł czas na pierwszą kąpiel w jeziorze. Niestety! Ta przyjemność została szybko i nagle przerwana przez nadchodzącą burzę i ulewę :( Na szczęście deszcz nie trwał długo i mogliśmy ruszyć do dalszych zajęć. Z pomocą „Alladynek” i naszego miłego gościa powstały nowe elementy strojów arabskich! Było przy tym trochę pracy, ale efekty są warte całego trudu :)

Wieczorem poznaliśmy magiczną chustę, dzięki której można się świetnie bawić! Zabawy nie było końca :) Niestety! Znów przerwał nam deszcz…

Dzieci miały więc odrobinę więcej czasu na wieczorne rozmowy namiotowe :)

 

pwd. M. Jaszczak

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *