Dzień 10, 15.07.2013, poniedziałek

Rano, niestety znów,  Słoneczko nas nie rozpieszczało… Mimo to obudziliśmy się wyspani i w doskonałych humorach. Nastroił nas tak wczorajszy film „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, na który zaprosiła nas Kleopatra wraz z boginiami. 

10 dzień naszej wspaniałej przygody poświęciliśmy bogu Ra zwanemu też Re, a niekiedy Amon – Re. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od zdobycia kilku podstawowych i nie tylko podstawowych informacji o Ra i o naszym ukochanym, zwłaszcza latem, Słoneczku. Egipcjanie dowiedzieli się jakie twarze Ra przyjmuje rano, po południu i wieczorem, a także, że Słońce ma 4 600 000 000 lat, prawda, że trudne? Mimo to świetnie poradzili sobie z quizem, który wygrały ex aequo: Dorotka z M&M’s i Martula z Natką S. Jeszcze przed obiadem zdążyliśmy ozdobić egipskie stroje podobiznami Ra. Teraz nasze tuniki są piękne i słoneczne.

Po obiedzie i dłuuugiej ciszy poobiedniej zabraliśmy się za wykonywanie innej twarzy Ra jaką jest Skarabeusz. Każdy Egipcjanin miał szansę wykonać swojego skarabeusza, który zostanie umieszczony na bransoletkach – aktualnie nasze małe szczęścia gotują się, aby były gotowe do użytkowania :)

Wieczorem mieliśmy zaplanowane Świecznisko, jednak z powodu niemożliwego wręcz grzebania się zuchów, poszukiwania mundurów i ubieranie się w nie ponad godzinę! Świecznisko nie odbyło się… Mamy nadzieję, że następnym razem przygotowania nie będą trwały taaaaaak dłuuuugo…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *