Kadra

Kadra 89 JGZ Wesołe Krasnale:

dh. Mirosława Jaszczak

dh. Mirosława Jaszczak

   Drużynowa od czerwca 2014 r.

Druhna przewodnik z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Od początku istnienia gromady związana z nią – najpierw jako zuch. Przygotowując atrakcje dla zuchów daje z siebie wszystko, nie bojąc się nowych wyzwań. Chociaż ma milion pomysłów na minutę, nieustannie poszukuje inspiracji do nowych majsterek i zabaw. Wszelkie prace twórcze to jej działka, potrafi też w przyjemny w sposób wytłumaczyć i nauczyć zuchy wielu rzeczy. Jest bardzo odpowiedzialna, ale jednocześnie otwarta, ciepła i pogodna. Dba, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przybocznych zaraża chęcią działania – zdecydowanie jest siłą napędową dla gromady. Żartobliwie kieruje się zasadą „jeżeli coś przeszkadza Ci w harcerstwie – rzuć to”. Studiuje biologię i nauczanie przyrody na UAM w Poznaniu. W wolnych chwilach nałogowo czyta i wyżywa się artystycznie. Oddech, w codziennym życiu, łapie biegając.

dh. Agnieszka Gapińska

dh. Agnieszka Gapińska

Przyboczna od stycznia 2014r.

Ambitna druhna samarytanka (OMC przewodnik) ciągle zdobywająca nowe doświadczenia. Z chęcią i zapałem uczestniczy w kursach i warsztatach. Już kiedy była zuchem w naszej gromadzie wiedziała, że wróci jako przyboczna, słowa dotrzymała. Czerpie radość i ogromną satysfakcję z pracy i zabawy z dziećmi – bo w jej naturze leży działanie dla innych. Bije z niej dobroć i chęć pomocy, a duże doświadczenie harcerskie sprawia, że zajęcia, które przygotowuje są bardzo ciekawe. Muzykalna dusza, to jej zawdzięczamy tematyczne piosenki, zgrabnie przerobione pląsy i oprawę muzyczną zawsze i wszędzie. Dzięki jej sile woli, na wyjazdach wstajemy na czas. Od października 2017 studentka UAM. Śpiewa kiedy tylko może, a żeby oderwać się od rzeczywistości aktywnie działa w powstające drużynie wędrowniczej „Chimera”, w ten sposób ładuje akumulatory :)

dh Szymon Hildebrandt

dh Szymon Hildebrandt

Przyboczny od maja 2017r.

Druh Szymon jeszcze się uczy co i jak, ale świetnie sobie radzi! Zawsze uśmiechnięty, z ogromnym zapałem spieszy na każdą zbiórkę. Przygodę z harcerstwem zaczął od zucha w innym środowisku, ale potem na szczęście trafił do nas i postanowił zostać na dłużej. Potrafi znaleźć wspólny język z zuchami tymi mniejszymi i tymi większymi, a ich sympatię zdobywa… będąc druhem :) Ma smykałkę do prac plastycznych, ale równie chętnie pląsa! Głowę ma pełną pomysłów, które chętnie wprawia w życie. Uczeń 2 klasy liceum i zapalony harcerz w powstającej drużynie wędrowniczej „Chimera”.

dh. Natalia Płachtij

dh. Natalia Płachtij

Przyboczna od lutego 2018r.

Druhna Natalka, pamiętając lata spędzone w naszej gromadzie jako zuch, pojechała z nami na obóz i wygląda na to, że już zostanie. Zuchy pokochały ją od pierwszego pląsu :) Jest uśmiechnięta, pełna energii,ambitna i otwarta na nowe doświadczenia. Zawsze chętna do pomocy – zszyje worek na menażkę, znajdzie zagubioną część garderoby, czy po prostu wysłucha zuchowej historii. Tryska dobrym humorem i zaraża nim wszystkich dookoła. Nie sposób się nudzić w jej towarzystwie. Jak sama mówi, dla niej „nie rozumiem” nie istnieje – zawsze musi wiedzieć co, jak, gdzie i dlaczego akurat tak coś funkcjonuje i chyba właśnie to po części spowodowało, że jej największym zainteresowaniem jest biologia i właśnie z nią chce wiązać swoją przyszłość. Cel ten realizuje na profilu „biol-chem” w 2 klasie liceum. W natłoku zajęć znajduje też czas na rozwijanie pasji w powstającej drużynie wędrowniczej „Chimera”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *