O nas

89 JGZ Wesołe Krasnale rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2004 roku, w SP nr 89 w Poznaniu, zapraszając na zbiórki dzieci z klas 1-3. Dzisiaj członkami naszej gromady są dzieci z klas 0-3. Od początku istnienia gromady jeździmy na biwaki i obozy, a przez cały czas trwania roku szkolnego spotykamy się na zbiórkach w zuchówce przy SP 89. Zawsze świetnie się bawimy i chętnie wracamy po wakacjach ;) W czasie zabaw zuchy często działają w stałych „szóstkach”: Mędrku, Wesołku, Śpioszku, Marzycielu, Apsiku i Nieśmiałku.

Od początku drużynową gromady była phm. Agata Starosta, tę funkcję pełniła prawie 10 lat, aż do 06.06.2014 roku. Tego dnia, w czasie uroczystego ogniska, przekazała gromadę druhnie pwd. Mirosławie Jaszczak. Byłą wspaniałą drużynową przez kolejne 5 lat, aż do lipca 2019, kiedy gromadę przejęła podczas ostatniego dnia obozu dotychczasowa przyboczna pwd. Agnieszka Gapińska.

Przyboczne w gromadzie zmieniały się znacznie częściej: najpierw była dh. Julia, potem dh. Iwona i dh. Kinga, a także dh. Asia i dh. Mirka, potem pojawiła się też dh. Oliwia. Aktualnie tę zaszczytne funkcje pełnią dh. pwd. Natalia, dh Szymon, dh. Basia i dh. Janek a przygotowuje się do niej dh. Ola.

 

Zuchy z 89 JGZ Wesołe Krasnale swoją harcerską przygodę mogą kontynuować w 233 PDH Contrast również działającej przy SP 89.

 

89 JGZ Wesołe Krasnale na obozie, Jarosławiec 2017

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *